Szanowni Państwo - nasi Drodzy Lekarze.
Jeszcze kilka tygodni temu nikt nie przewidział takiego scenariusza. Z dnia na dzień zostaliśmy zmuszeni zweryfikować nasze plany naukowe jak również nasze prywatne i zawodowe życie. Mając na uwadze nasze bezpieczeństwo, jesteśmy zmuszeni zmienić harmonogram comiesięcznych szkoleń naukowych i na tą chwilę zawiesić nasze spotkania na czas nieokreślony.

Tradycyjnie, w ostatni czwartek miesiąca 26.03.2020 o godzinie 18:30 zapraszamy do restauracji TACO w Tarnowskich Górach przy ulicy Stalmacha 5,
na kolejne w tym roku spotkanie koła tarnogórskiego PTL.

Tym razem tematem wiodącym będzie cukrzyca.

Ponowne spotkanie tarnogórskiego koła PTL odbędzie się tym razem w ostatnią środę lutego - 26.02.2020 o godzinie 19.00 w restauracji Appasionata w Radzionkowie ul. Anieli Krzywoń 1.

Wykład "Olmesartan w Polsce - nowe możliwości w praktyce lekarskiej" poprowadzi prof.dr hab.n.med. Andrzej Januszewicz

Na styczniowe spotkanie Tarnogórskiego koła PTL zapraszamy 30.01.2019 do "Restauracji pod Platanami" w Wilkowicach, ul. Księżoleśna 1 na godzinę 18.30.
Pierwszy wykład "Sakubitril/Walsartan - złożona nazwa ale prosta praktyka" poprowadzi dr hab. n.med. P. Rozentryt.
Drugi wykład dotyczący wyzwań i trudności w komunikacji z pacjentem przedstawi Zbigniew Kowalski - trener interpersonalny.
 
Zapraszamy!

Na ostatnie w tym roku, świąteczne spotkanie tarnogórskiego koła PTL zapraszamy do restauracji Collina w Zbrosławicach przy ul. Wolności 17 w dniu 19.12.2019 na godzinę 18.30.

Wykład "Nowoczesna prewencja w nadcisnieniu tętniczym i w chorobie wieńcowej" wygłosi dr n.med Beta Poprawa

Zapraszamy!!!

Na listopadowe spotkanie tarnogórskiego koła PTL  zapraszamy do Hotelu "NEO" w Tarnowskich Górach przy ulicy Obwodnickiej 6, w dniu 28.11.2019 na godzinę 18.30.
Wykład nr 1 "Praktyczne aspekty stosowania NOAC okiem kardiologa" poprowadzi dr n.med. B. Poprawa.
Wykład nr 2 "Leki przeciwzakrzepowe- postępowanie okołozabiegowe - punkt widzenia gastrologa" przedstawi dr n.med. A. Kowalska-Pawełek 

Zapraszamy
 
listopad.001
listopad.001
listopad.001
listopad.001
listopad.001
listopad.001
 
 

24 października 2019 o godzinie 18.30 tarnogórskie koło PTL zaprasza na spotkanie przy "okrągłym stole" z ekspertami z dziedziny diabetologii i endokrynologii.

Wykłady odbędą się w restauracji "Taco Mexicano" w Tarnowskich Górach przy ulicy Stalmacha 5.

W trakcie spotkania poruszane będą następujące tematy:

 1. Jak śniadanie spożywane w porze obiadu koreluje z rozwojem cukrzycy typu 2 - dr n.med. Tomasz Szczepanik
 2. Nadczynność tarczycy. - dr n.med.Janusz Strzelczyk
 3. Kiedy lekarz rodzinny może podejrzewać niedoczynność kory nadnerczy - dr n.med. Janusz Strzelczyk

ZAPRASZAMY


 • IMG_0912
 • IMG_0917
 • IMG_0924
 • IMG_0925
 • IMG_0926
 • IMG_0927
 • IMG_0928
 • IMG_0929
 • IMG_0930
 • IMG_0931
 • IMG_0932
 • IMG_0934
 • IMG_0935
 • IMG_2866
 

Na pierwsze powakacyjne spotkanie tarnogórskiego koła PTL zapraszamy do restauracji Collina w Zbrosławicach ul. Wolności 17 w dniu 26.09.2019 o godzinie 18.30.

Wykład "Choroby górnych dróg oddechowych - kogo leczyć przeciwalergicznie" poprowadzi dr hab. n.med.Joanna Gluck z Kliniki Chorób Wewnętrznych, Alergologii i Immunologii Klinicznej SPSK Nr5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Zapraszamy!

Materiały ze spotkania:

ptl1

 

ptl2

ptl3

Na ostatnie przed wakacjami spotkanie tarnogórskiego koła PTL zapraszamy do restauracji Collina w Zbrosławicach ul. Wolności 17 w dniu 18.06.2019 ( wtorek!) na godzinę 18.00.

Pierwszy wykład "Przełom w w insulinoterapii -Toujeo kontrola cukrzycy bez kompromisu" wygłosi dr n.med.T. Szczepanik z Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej, który od 20.03.2019 pełni funkcję Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie diabetologii.

Drugi wykład "Szybka diagnostyki SM?" poprowadzi dr n.med. Katarzyna Kubicka Bączyk z Kliniki Neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 ŚUM w Katowicach

Na majowe spotkanie tarnogórskiego koła PTL zapraszamy do Hotelu Neo w Tarnowskich Górach przy ul Obwodnickiej 6
Spotkanie odbędzie się w ostatni czwartek miesiąca 30 maja 2019 o godzinie 19 tej.
Wykład "Warsztaty EKG w zakresie interpretacji zaburzeń przewodnictwa i postępowanie z trudnym pacjentem z nadciśnieniem tętniczym" poprowadzi pani prof.dr n.med.Danuta Czarnecka z I Kliniki Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Zapraszamy !

Kolejne zebranie tarnogórskiego koła PTL odbędzie się 25.04.2019. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na godzinę 18.30 do restauracji TACO-Mexicano w Tarnowskich Górach przy ulicy Stalmacha na wykład "Witamina D - luksus czy konieczność", który wyglosi dr n.med. W Misiorowski z Kliniki Endokrynologii CMKP w Warszawie

Zapraszamy na kolejne spotkanie PTL, które tym razem odbędzie się nietypowo, bo w piątek 29.03.2019 o godz. 18.30 w Ośrodku Jeździeckim „Lando”, adres: ul. Pod Lasem 11, Ptakowice. Wysłuchamy wykładów dotyczących: Choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatoidalne zapalenie stawów - podobieństwa i różnice, leczenie farmakologiczne”, wykładowcami będą: dr n. med. Katarzyna Pawlak-Buś i prof. Piotr Leszczyński - Oddział Reumatologii i osteoporozy, szpital im J. Strusia w Poznaniu oraz UM w Poznaniu

Gorąco zapraszamy na wspólne spędzenie zimowego wieczoru 28.02.2019 (czwartek) o godz. 18.30 w Restauracji Hotelu Opera (Tarnowskie Góry, ul. Zamkowa 1) i wysłuchanie wykładu: „Leki przeciwkrzepliwe - przygotowanie pacjenta do zabiegu operacyjnego" który wygłosi dla nas prof. dr. hab. n.med. Zbigniew Kalarus ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Serdecznie zapraszamy!

W zimowy wieczór serdecznie zapraszamy na wykład w dniu 31.01.2019 o godz. 18.:30, ponownie do Restauracji Sedlaczek.
Wysłuchamy dr n.med.Tomasza Szczepanika z Sosnowca który wygłosi wykład: "Pacjent z cukrzycą- wyzwania i możliwości terapeutyczne"

Jak zawsze liczymy na dużą frekwencję.
Do zobaczenia!

Serdecznie zapraszamy na ostatnie tegoroczne spotkanie wszystkich członków i sympatyków naszego tarnogórskiego koła PTL.
W związku z tym, iż atmosfera będzie wigilijno-rodzinna, to i wykładowca tym razem będzie z naszej tarnogórskiej "rodziny lekarskiej" :-)

data: 20.12.2018 godz. 18:30
Miejsce spotkania: restauracja Sedlaczek, tarnogórski Rynek
Temat: Oryginalna droga w leczeniu chorób GOPP zależnych od wydzielania kwasu solnego
Wykładowca: dr n.med. Agnieszka Kowalska-Pawełek

Do zobaczenia!

Jesień coraz głębszą ma moc, coraz bliżej zimy, więc może warto spotkać się i w miłym gronie przetrwać ten czas, a przy okazji wysłuchać wykładu prof. Zbigniewa Kalarusa w dniu 29.11.2018 o godz. 18:30 w Restauracji Hotelu Neo na temat : "Leki przeciwkrzepliwe. Dodatkowa profilaktyka niekorzystnych zdarzeń sercowo-naczyniowych u chorych z rytmem zatokowym".    

Serdecznie zapraszamy

Drugie jesienne spotkanie członków i sympatyków Koła PTL Tarnowskie Góry odbędzie się w dniu 25.10.2018 o godz. 18:30 w Restauracji Taco Mexicana przy ul. Stalmacha 5 w Tarnowskich Górach.

Posłuchamy i porozmawiamy o cukrzycy i chorobach tarczycy.

Po letnim wypoczynku, z nową siłą, ale starą pasją do medycyny, wznawiamy cykl comiesięcznych spotkań i serdecznie zapraszamy wszystkich naszych członków oraz sympatyków (ciągle mając nadzieję, że zostaną członkami) na pierwsze jesienne wykłady.
Data spotkania: 27.09.2018, godz. 18:30
Miejsce: Klub 22, Czarnohucka 22, Tarnowskie Góry

Zapraszamy na czerwcowe, przedwakacyjne spotkanie, które odbędzie się nietypowo - w piątek 08 czerwca, o godz. 18.30 (to już typowo), w Restauracji Taco Mexicana, Tarnowskie Góry, ul. Stalmacha. Temat wykładu: Optymalny wybór leków z I i II szczebla drabiny analgetycznej".
Wykładowca: dr n.med. Małgorzata Malec-Milewska - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, kierownik Oddziału Klinicznego Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Witolda Orłowskiego w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy

Miło nam zaprosić Państwa na kolejne wykłady i spotkanie w dniu 24.05.2018 na godz. 18:30 do Klubu 22 (Tarnowskie Góry, Czarnohucka 22) gdzie wysłuchamy prof. dr hab.n.med. Beaty Średniawy (Śl.C.Ch. S. w Zabrzu) która wypowie się na temat „Jak bezpiecznie i skutecznie stosować NOAC u pacjentów z niezastawkowym migotaniem przedsionków” oraz dr hab. n. med. Celiny Wojciechowskiej ( Sz. Sp. w Zabrzu) prezentującej temat „Nadciśnienie płucne - co nowego w diagnostyce i leczeniu”.

Zapraszamy!

W dniu 26.04.2018 o godz. 18:30 w Restauracji "Imbirowy Dworek" w Tarnowskich Górach przy ulicy Sobieskiego 12 odbędzie się warsztat poświęcony tematyce tarczycowej.
Tematów będzie sporo, a przykładowe to:

1. „Jak współcześnie leczyć pacjenta diabetologicznego ze współtowarzyszącymi chorobami tarczycy”
2. „Dieta w chorobie Hashimoto w ujęciu interdyscyplinarnym”
3. „Choroby tarczycy w pytaniach i odpowiedziach”

Zapraszamy!

Zapraszamy na pierwsze wiosenne spotkanie poświęcone tematyce diabetologicznej - rynek farmaceutyczny wzbogacił się o nowe insuliny, więc warto posłuchać o nowym i starym :-)

Zapraszamy w dniu 22.03.2018  o godzinie 18.30 do Restauracji Taco Mexicano, ul. P. Stalmacha 5 w Tarnowskich Górach

Po feriach zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie naukowe i towarzyskie do Restauracji "U Wrochema" w dniu 22.02.2018 (czwartek) godz. 18:30. Wysłuchamy wykładu Prof dr hab. n.med. Dariusza ZIory pt: Cele leczenia POCHP. Mój pacjent z POCHP (przypadki)

W dniu 21.12.2017 o godz. 18:30 zapraszamy na ostatni w tym roku wykład - tym razem wysłuchamy dr Michała Żorniaka z Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii w Katowicach nt: "Postępy w leczeniu choroby refluksowej przełyku - rola dwufazowego PPI"

Ten naukowo-wigilijny wieczór spędzimy w Restauracji Taco Mexicana w Tarnowskich Górach.
 
Serdecznie zapraszamy!

W Wieczór Andrzejkowy (30.11) zapraszamy na wspólne spędzenie czasu w Restauracji Sedlaczek na Tarnogórskim Rynku. Rozpoczynamy tradycyjnie o godz. 18:30 od wysłuchania wykładu - tym razem będzie to wykład Prof . Zbigniewa Gąsiora "Miejsce leków złożonych w terapii Nadciśnienia Tętniczego", a następnie usiądziemy już w luźniejszej formie przy stole z "wróżbami".

Zapraszamy serdecznie!

Jesienną porą zapraszamy na kolejne spotkanie naukowe i towarzyskie. Tym razem wysłuchamy dwóch wykładów: „MYSIMBA - nowoczesne leczenie nadwagi i otyłości” oraz „HEPAREGEN a NAFLD (niealkoholowa choroba stłuszczeniowa wątroby) - diagnostyka i leczenie”. 
Spotkamy się w dniu 26.10.2017 o godz. 18:30 w Hotelu Opera (ul. Zamkowa 1). 
Serdecznie zapraszamy.

Powoli czas wakacyjnych wyjazdów dobiega końca, zatem warto spotkać się i powspominać ten czas i przy okazji wysłuchać nowości i kliku nowych zaleceń dla naszych pacjentów obciążonych cukrzycą. Zapraszamy w dniu 28.09.2017 (czwartek), godz. 18:30 do Hotelu Neo (Tarnowskie Góry, ul. Obwodnica 6 - przy Parku Wodnym).

Mając nadzieję na słoneczną i ciepłą aurę, zapraszamy na ostatnie (przy grillu) przedwakacyjne spotkanie naukowe w dniu 22.06.2017, godz. 18:30 do Klubu 22 (ul. Czarnohucka 22, Tarnowskie Góry), gdzie wysłuchamy wykładu dr hab. n. med. Piotra Rozentryta z Zabrza na temat „Stare i nowe w niewydolności serca”.

Zapraszamy!

Gorąco zapraszamy na spotkanie w atmosferze grillowej (o ile pogoda będzie nam sprzyjać) w dniu 25.05.2017 o godz 18:30 do Gospody u Wrochema.
Tematy wykladów (tym razem pulmonologiczne) to:

 1. „Leczenie POChP wg Gold 2017” - dr n. med. Aleksander Kania z Krakowa
 2. „TIO/OLO – Spiolto Respimat – nowa opcja terapeutyczna w POChP” - dr Maciej Marczak z Katowic

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Członków jak też Sympatyków na kwietniowe spotkanie poświęcone tematyce "tarczycowej" do Restauracji Imbirowy Dworek przy ul. Sobieskiego 12 w Tarnowskich Górach w dniu 27.04.2017 (początek - godz. 18:30)

Będzie to kolejna edycja wykładów dr Janusza Strzelczyka:

 1. Leczenie operacyjne tarczycy - kiedy operować, jak przygotować do zabiegu oraz jak prowadzić pacjenta po operacji tarczycy
 2. Choroby tarczycy u kobiet w okresie prokreacji. Choroby tarczycy u dzieci

Do zobaczenia.

Agnieszka Pawełek w imieniu Zarządu